Jak dbać o przedłużane rzęsy?

Jak dbać o przedłużane rzęsy?

Zdecydowałaś się na wizytę u kosmetyczki, wybrałaś rodzaj przedłużenia i Twoje oko otaczają zjawiskowe, czarne rzęsy. Aby taki widok utrzymał się jak najdłużej, dbaj o nie należycie i naucz się, jak myć sztuczne rzęsy. Pierwsze 48 godzin po aplikacji jest najważniejsze w pielęgnacji sztucznych rzęs. To wtedy wiąże się klej, który mocuje rzęsy i niezwykle łatwo je uszkodzić. Po tym czasie oczywiście także powinniśmy traktować rzęsy z odpowiednim wyczuciem, ale pierwsze 2 doby są kluczowe. 

  • W 24 godziny po zabiegu nie można ich dotykać ani moczyć, co za tym idzie, należy bardzo uważać podczas kąpieli i mycia twarzy, a także należy zrezygnować z aktywności takich jak pływanie czy pobyt w saunie.
  • Oprócz tego, że przedłużane rzęsy bezpośrednio po zabiegu nie mogą mieć kontaktu z wilgocią i wodą, to nie warto stosować na nie żadnych kosmetyków, w tym również np. tych pod oczy, gdyż kosmetyk może przemieścić się na rzęsy.
  • Z kolei po upływie 24 godzin, należy mieć na uwadze, że kosmetyki z jakimkolwiek tłuszczem będą rozpuszczały klej, co może skutkować zmniejszeniem trwałości przyklejonych rzęs.
  • Aby zadbać o ich piękny wygląd, warto codziennie je rozczesywać, a także pamiętać, aby podczas snu nie wciskać ich mocno w poduszkę.

 

Jak i czym myć sztuczne rzęsy?

Gdy już wiesz, jak pielęgnować sztuczne rzęsy, czas poznać tajniki ich mycia. Na rynku dostępne są specjalistyczne preparaty służące myciu sztucznych rzęs. Możesz ich używać w codziennej pielęgnacji, ale z powodzeniem wystarczy także przemywanie sztucznych rzęs wodą. Należy tu rozróżnić przemywanie od moczenia. Przemywaj je delikatnie wodą, uważając je przy tym, aby użytej wody nie było zbyt dużo. Oczywiście przemywanie rozpocząć można dopiero dwie dobry po założeniu rzęs, gdy klej się zawiąże. Czym myć sztuczne rzęsy, aby jak najdłużej cieszyć się stylizacją? Do demakijażu możesz użyć płynu micelarnego, ale zwróć uwagę, czy nie posiada w składzie substancji oleistych. Poleca się, aby nie używać do tego płatków kosmetycznych, a wyłącznie patyczki higieniczne. Zmywanie makijażu powinno być wyjątkowo ostrożne, delikatnie dociskaj patyczek nie ingerując nadto w rzęsy.

Dodaj komentarz