Przedłużanie rzęs w ciąży, czy jest bezpieczne?

Przedłużanie rzęs w ciąży, czy jest bezpieczne?

Przedłużanie rzęs pozwala uzyskać piękne rzęsy bez konieczności tuszowania ich. Czy można przedłużać rzęsy w ciąży? I czy zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla dziecka?

Przedłużanie rzęs to zabieg kosmetyczny, który pozwala cieszyć się pięknym spojrzeniem bez konieczności tuszowania rzęs. Przedłużając rzęsy u stylistki, zapewniamy sobie spokój z wykonywaniem makjażu oczy przez około 3-4 tygodnie. Nie można się więc dziwić, że Polki pokochały zabieg przedłużania rzęs. Czy w ciąży jednak można go wykonywać?

Kobieta w ciąży może spotkać się z wieloma przeciwwskazaniami podczas zabiegów kosmetycznych. Warto jednak podkreślić, że w ofercie gabinetów znajdują się także takie, które są w pełni bezpieczne dla dziecka i bez żadnych przeszkód można je wykonywać w ciąży. Do takich właśnie zabiegów zalicza się także zagęszczanie i przedłużanie rzęs.

Tego typu zabiegi upiększające sprawdzają się u kobiet, które lubią mieć wytuszowane rzęsy na każdym etapie ciąży, jednak szczególnie na czas porodu oraz połogu. W tym okresie często nie ma się zwyczajnie siły na makijaż, dlatego przedłużenie rzęs jest idealnym sposobem, aby każda kobieta ciężarna oraz świeżo upieczona mama czuły się komfortowo.

Kobietom w ciąży zaleca się wybór rzęs wodoodpornych, które nie będą mniej trwałe, gdy pojawi się pot i łzy. Ponadto, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort, podczas aplikacji sztucznych rzęs, kobieta w ciąży nie musi leżeć na plecach, a na boku.

Przedłużanie rzęs jest bezpieczne, a dodatkowo pomaga zadbać o samopoczucie przyszłej mamy, co jest niezwykle ważne zarówno na etapie ciąży, jak i po urodzeniu dziecka.

Dodaj komentarz